fbpx

Księga Podróży to zeszyt, który ma pomóc w głębokim i uważnym przeżywaniu podróży.

To połączenie notesu, dziennika podróży, dziennika wdzięczności, przewodnika po uważnym podróżowaniu oraz poradnika świadomego życia. Pomoże utrwalić na zawsze ciekawe chwile i ważne momenty z Twoich podróży. Dzięki zawartym poradom i zadaniom ułatwiającym oraz motywującym do kreatywnego myślenia, tworzenie własnej historii na kartach tej Księgi będzie cudowną pamiątką z każdej wyprawy!

Zapełniając go swoimi słowami, wrażeniami i przeżyciami stworzysz wyjątkowy pamiętnik. Będzie to historia o miejscach, ludziach, doznaniach, smakach i wszystkim tym co okaże się dla Ciebie ważne. Księga będzie miała moc przenoszenia w czasie i w miejscu. Bo ilekroć po powrocie do domu ją otworzysz zabierze Cię w sam środek przygody.

Jak powstała ta książka?

Jest ona wynikiem podszeptów serca i próbą zebrania w jednym miejscu praktyk, które pomagają żyć uważniej. Temat bycia szczęśliwym człowiekiem towarzyszył nam od lat, odkąd zdaliśmy sobie sprawę, że jest to wyłącznie nasza odpowiedzialność. Wraz z tym odkryciem zaczęliśmy interesować się rozwojem osobistym i duchowym. Pracowaliśmy z couch’ami, czytaliśmy książki rozwojowe i wprowadzaliśmy do swojego życia praktyki, które pomagają świadomie przeżywać każdy dzień. Wypadkową tych działań była wielka zmiana – w maju 2018 r zamieszkaliśmy na stałe w kamperze, którego zbudowaliśmy na bazie samochodu dostawczego. Od tego czasu wspólnie przemierzamy drogi Europy i cieszymy się życiem nomadów. Przez cały ten czas zapisujemy nasze doświadczenia i przeżycia, praktykujemy medytację i inne ćwiczenia, które wkrótce poznasz. To, dlatego w pewnym momencie pojawiło się pragnienie, by stworzyć swego rodzaju zeszyt, gdzie będzie miejsce na zapiski, ale który równocześnie stanie się narzędziem pogłębiającym doświadczenie podróży.

Jak wygląda Księga Podróży i co jest w środku?
 • Księga Podróży jest oprawiona w utwardzaną okładkę z zaokrąglonymi rogami
 • Posiada pomarańczową gumkę, która spina zawartość
 • Dwie kolorowe tasiemki, którymi zaznaczysz ważne momenty 
 • Format 14,3 x 20,3 cm
 • Objętość 120 stron w linie na papierze Munken Premium 1.3 90g – jest to piękny, gładzony, ekologiczny, prestiżowy, lekko kremowy papier, na którym się bardzo fajnie pisze
 • Na górze każdej strony znajduje się miejsce do zapisania daty i lokalizacji
W środku znajdziesz:
 • Mapę Europy do kolorowania i zaznaczania odwiedzonych miejsc
 • Zestaw 34 naklejek, którymi można ozdobić strony notatnika lub używać jako znaczników
 • Miejsce na wpisanie Listy Marzeń
 • Pytania i zadania pomagające w pisaniu dziennika
 • Podpowiedzi jak prowadzić Listę Wdzięczności
 • Medytacja: poradnik dla początkujących
 • Ćwiczenia uważności rozproszone na różnych stronach
 • Zestaw symboli uniwersalnych, które pomagają w komunikacji za granicą
 • Dwie tasiemki do zaznaczenia ważnych stron
 • Kopertę na pamiątki, bilety, zdjęcia i wycinki
 • Specjalne ramki na notatki, nowe słówka, ważne cytaty, ważne myśli
 • Dodatkowo otrzymasz dostęp do map wszystkich kontynentów, które możesz samodzielnie wydrukować i włożyć do Księgi oraz Listę Pakowania, która przyda się przed wyjazdem.

Miejsce na datę i lokalizację

Na górze każdej strony znajduje się miejsce do zapisania daty, miejsca oraz lokalizacji. Poniżej jest przestrzeń na zapiski. Kartki są dodatkowo zdobione w piękne rysunki nawiązujące do podróży. Znajdziesz tam też specjalne ramki na notatki, nowe słówka, ważne cytaty lub ważne myśli. Dodatkowo kartki możesz ozdobić załączonymi do Księgi kolorowymi naklejkami!

EKO Papier

Księga wydrukowana jest na papierze Munken Premium 1.3 90g.

Jest to piękny, gładzony, ekologiczny, prestiżowy, lekko kremowy papier, na którym się bardzo fajnie pisze.

Miejsce na wpisanie Listy Marzeń

Prowadzenie zapisków pomaga w spełnianiu marzeń bowiem zapisane cele się same materializują, dlatego umieściliśmy w nim listę którą uzupełnisz swoimi marzeniami – nie tylko podróżniczymi!

Lista rzeczy do spakowania

By ułatwić wyjazd przygotowaliśmy miejsce na wpisanie rzeczy do zabrania. Znajdziesz tam też nasze podpowiedzi co warto zabrać i bez czego lepiej nie wyruszać w daleką wyprawę.

Utwardzana oprawa z gumką

 • Oprawiona w utwardzaną okładkę, która sprawi, że będzie można pisać wygodnie w drodze, a dzięki zaokrąglonym rogom nie uszkodzi plecaka i nie będzie narażona na zniszczenie podczas upadku.
 • Format 14,3 x 20,3 cm
 • Objętość 120 stron w linie
 • Ponadto posiada pomarańczową gumkę, która spina całą zawartość
 • Dodatkowo na końcu książki znajduje się koperta na bilety, zdjęcia lub inne pamiątki

Dla kogo jest ten dziennik?

Dla osób, które chcą w pełni wykorzystywać czas podróży. Dla osób, które chcą podróżować uważnie, odkrywać i poznawać nowe miejsca, smaki, ludzi. Dla osób, które chcą kolekcjonować wspomnienia i świadomie przeżywać każdy dzień. Dzięki zawartym poradom oraz pomysłom o czym pisać, stanie się najwspanialszą pamiątką, która będzie miała moc przenoszenia w czasie.

Z Księgi Podróży może korzystać każdy! Jeśli nigdy nie pisałeś/aś dziennika – nie ważne – przygotowaliśmy instrukcję jak zacząć, na co zwracać uwagę, co zapisywać. Na początku możesz korzystać z naszych podpowiedzi – jeśli zechcesz możesz zrobić je wszystkie albo wybrać te, które najbardziej do Ciebie przemawiają. Jeśli czujesz, że jednak ich nie potrzebujesz – możesz zapomnieć o nich i stworzyć swoją Księgę według własnych pomysłów i pragnień. Daj się ponieść wyobraźni i poczuj swoją kreatywność. Tutaj możesz naprawdę wszystko.

To nie wszystko – prowadzenie dziennika i zapisywanie swoich uczuć ma udowodnione działanie terapeutyczne. Pomaga rozładować napięcie, oczyścić głowę i umysł z natłoku myśli. Pomaga nabrać świadomość tego, ile dobra jest w naszym życiu, dobra którego często nie widzimy, które często zapominamy. Księga Podróży uczy jak uważnie podróżować. Jak świadomie żyć w drodze.

Zamawiając ją teraz zyskasz narzędzie, które pomoże Ci żyć świadomie, a zapisując swoje uczucia i ważne chwile uchronisz je od zapomnienia. Prowadząc zapiski nauczysz swój umysł pozytywnego myślenia.

Zabierz Księgę na tegoroczne wakacje i utrwal tym samym wszystko to co się na nich wydarzy. Zrobisz sobie i bliskim ogromną radość, gdy po jakimś czasie wyciągniesz Księgę i odtworzysz wspomnienia lata. Będzie to niczym wehikuł czasu, który przeniesie Was wspomnieniami do wspólnie przeżytych chwil.  

Co się stanie, jak zamówisz Księgę teraz?

Otrzymasz od nas pięknie wydany dziennik, który z łatwością zmieścisz w każdym bagażu. Można go zabrać dosłownie wszędzie. Pisanie w nim jest bardzo przyjemne, bo wybraliśmy porządny papier, a okładkę dodatkowo utwardziliśmy by można było zapisywać wspomnienia podczas jazdy samochodem, pociągiem, samolotem czy w tuk tuku. No dobra, w tuk-tuku może nie, ale na kolanie w drodze na szczyt już tak. Księgę możemy zapakować w ozdobny papier i będzie pięknym prezentem dla kogoś bliskiego. Może masz wokół siebie kogoś kto rusza na wyprawę, zaczyna van life lub idzie na Camino? Taki zeszyt będzie idealnym prezentem!  

Co daje prowadzenie dziennika?

Pogłębia świadomość tego kim jesteśmy, co robimy, jakie są nasze cele i pragnienia. Pomaga w spełnieniu marzeń. TAK! Pomaga w spełnianiu marzeń! Już dawno temu udowodniono, że zapisane cele się same materializują. Nikt nie jest w stanie tego wytłumaczyć, ale to zjawisko dobrze opisuje m.in. Brian Tracy w swoich książkach. Mówi on o tym, że gdy zapiszemy na kartce papieru nasz cel lub marzenie, wszechświat zaczyna nam sprzyjać w jego spełnieniu. My doświadczyliśmy tego już wielokrotnie i sami nie możemy wyjść z podziwu jak niewiele trzeba by marzenia się spełniły! Dlatego w Księdze znajdziesz miejsce, w którym stworzysz swoją listę marzeń. Możesz tam wpisać co chcesz i odznaczać te które się spełniły!

Dzięki dziennikowi wdzięczności, który znajduje się w środku nauczysz się czerpać z każdego dnia wyjazdu jak najwięcej. Zaczniesz dostrzegać jak wspaniały świat jest dookoła ciebie Nabierzesz świadomości tego, ile dobra dzieje się w naszym życiu. Pomoże CI to również dostrzec jasne strony w chwilach, kiedy być może dzień nie będzie szedł po naszej myśli lub gdy będziesz mierzyć się z problemami. Wypisując punkty wdzięczności nauczysz swój umysł pozytywnego podejścia, które z czasem zacznie Ci towarzyszyć na co dzień.

Terapeutyczne właściwości pisania dziennika

Wielu psychiatrów i psychologów na całym świecie zachwala moc pisania dzienników podczas terapii. Z badań wynika, że terapia pisania ekspresyjnego okazała się skuteczna w wielu różnych stanach oraz chorobach takich jak stres pourazowy, niepokój, depresja, nerwica natręctw, uzależnienia, smutek, zaburzenia odżywiania, problemy interpersonalne, problemy z komunikacją, niska samoocena. Ten dziennik pomoże Ci w zapisaniu Twoich uczuć i emocji. Będzie pomocny podczas obserwacji myśli i tego co siedzi w głowie. Z doświadczenia wiemy, że już samo wypisanie emocji ma działanie uwalniające. Nie jest ważne, ile się napisze oraz co to będzie. Można napisać tylko kilka słów, można napisać kilka stron – w obu przypadkach najważniejsze jest samo pisanie.

Pomaga rozładować napięcie podczas podróży

Podczas podróży często narastają napięcia, kłótnie – tym bardziej jeśli jedziemy w kamperze i żyjemy na małej przestrzeni. Wiemy z doświadczenia, że tak jest i warto mieć jakieś narzędzie, które pomoże w ujściu emocji. Wyrzucając wszystko z siebie na karty zeszytu, polepszą się relacje pomiędzy podróżującymi i szybciej zapanuje spokój oraz harmonia. Warto spróbować!

Dlaczego wydaliśmy Księgę Podróży?

Ten dziennik będzie naszą trzecią publikacją, którą wydajemy pod szyldem PodróżoVanie. Pierwsza nasza książka Wielki Wóz wydana została w maju 2020 roku i jest zapisem historii drogi, spełniania marzeń, przezwyciężania trudności i doświadczenia życia. Życia w vanie, które rozpoczęliśmy w kwietniu 2018 roku. Jeśli jeszcze jej nie masz to możesz zamówić razem z dziennikiem. Z pierwszego i jedynego nakładu zostało już niewiele sztuk.

W grudniu 2020 roku wspólnie z Busem Przez Świat wydaliśmy Poradnik Podróży Samochodowych i Van Life’u, który jest zbiorem porad i wskazówek dla wszystkich tych którzy podróżują na czterech kółkach. Poradnik zebrał ogromną ilość pozytywnych komentarzy i ciągle jest w sprzedaży. Można go zamówić w zestawie z Wielkim Wozem i/lub z Księgą Podróży na stronie naszego sklepu.

Teraz oddajemy w Wasze ręce naszą trzecią publikację – Księgę Podróży i tym samym zapraszamy do jej współtworzenia. My tylko dajemy narzędzia, a chcemy byś autorem był właśnie Ty! To od ciebie zależy co w niej zapiszesz, co narysujesz oraz wkleisz do środka. To jest Twoja Księga Podróży!

Możesz nam zaufać i być pewnym, że zamówiona Księga sprawi Ci wiele frajdy, a w przyszłości może się okazać niezwykła pamiątką pozostawioną swoim dzieciom lub wnukom.

Podróż to wyjątkowy czas, który pobudza do refleksji, uczy i wystawia na wiele prób. Bardzo mocno osadza w teraźniejszości, ponieważ dociera do nas wiele nowych wrażeń i bodźców. Mamy nadzieję, że ta Księga stanie się powiernikiem Twoich odkryć i przeżyć. Że pozwoli Ci jeszcze uważniej poznawać otaczający nas świat, a przy okazji również lepiej poznać siebie.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial