fbpx

Cześć!

nazywamy się Kasia i Łukasz. W Internecie znani jesteśmy jako autorzy kanału na YouTube pod nazwą PodróżoVanieNasza przygoda zaczęła się ponad pięć lata temu. To wtedy zapragnęliśmy zmienić swoje życie i zwiedzić świat. Rzuciliśmy pracę, sprzedaliśmy wszystko co posiadaliśmy i własnymi rękami przerobiliśmy dostawczego busa na kampera, który stał się naszym jedynym domem. Nasza podróż trwa nieprzerwanie od maja 2018 roku. Do tej pory przejechaliśmy nim 37 krajów, pokonaliśmy ponad 130.000 km, nasze filmy z podróży śledzi ponad 137 tysięcy osób, a łączna ilość wyświetleń naszych relacji z podróży zbliża się do 30 milionów! 

Z tej fantastycznej przygody i podróży życia powstają nie tylko filmy! Kasia napisała dwie książki, a wspólnie z ekipą Busem Przez Świat wydaliśmy kolejną – tym razem poradnik o życiu w drodze. Książka ta sprzedała się już w ponad 10.000 egzemplarzy co dało jej status bestsellera! 

Wielki Wóz

Jest zapisem naszych przygotowań do wprowadzenia wielkiej zmiany oraz pierwszych miesięcy naszej podróży. To historia drogi, spełniania marzeń, przezwyciężania trudności i doświadczenia życia. Życia w vanie które rozpoczęliśmy w kwietniu 2018 roku.
Z książki dowiesz się skąd wziął się pomysł na van life? Czy się baliśmy? Jak zbudowaliśmy kampera? Skąd mieliśmy na to pieniądze? Jak wyglądały początki życia w vanie? Czy trudno jest prowadzić kanał na YouTube podróżując?
Wielki wóz” to zapis naszej przygody z van life’m od podjęcia decyzji, przez budowę kampera i pierwsze pół roku podróży. Naszą historię opisuję szczerze i otwarcie, dzielę się emocjami i myślami jakie towarzyszyły nam na każdym etapie. Zawarłam w niej również wydarzenia, które nie były pokazane we vlogach. Całość ma formę powieści. Czytaj więcej…

Droga 

Książka Droga jest kontynuacją “Wielkiego wozu” jednak została napisana w taki sposób by sama w sobie stanowiła niezależną historię – nie musisz więc czytelniku/czytelniczko zaczynać od części pierwszej, choć oczywiście serdecznie cię do tego zachęcamy. Droga zapisem niesamowitej podróży. Autorka opisuje w niej jak wygląda życie w vanie od kuchni. Dzieli się swoimi uczuciami i przemyśleniami oraz poruszającymi opisami odwiedzanych krajów, napotkanych ludzi, przygód, ciekawostek podróżniczych i smaków jakie doświadczyli w trakcie ich niekończącej się podróży.

Z tej książki dowiesz się, dlaczego w hiszpańskiej Sewilli serwują drinki z kostkami lodu wielkości pięści, jak smakuje najlepsza neapolitańska pizza, którą zajadała się Julia Roberts w filmie „Eat, Pray, Love”, czy w Górach Stołowych występują stoły oraz jak śpi się na czynnym wulkanie? Wciągające opisy i lekkie pióro autorki sprawiają, że książkę czyta się niezwykle lekko i przyjemnie. Czytaj więcej…

Poradnik podróży samochodowych i van life’u

Ta książka to KOMPENDIUM WIEDZY o podróżach samochodowych i van lifie. Powstała w wyniku połączenia doświadczeń znanych podróżników Karola i Oli Lewandowskich – twórców bloga Busem Przez Świat, którzy podróżują po świecie kolorowym busem od 10 lat oraz naszego van life’owego podejścia do mieszkania i podróżowania w kampervanie. Dowiesz się z niej jak zorganizować podróż, co ze sobą zabrać, ale przede wszystkim jak wybudować własnego kampera! I nie ważne, czy chcesz podróżować małym busem, stworzyć mobilny dom, czy przekształcić osobówkę w auto wyprawowe.
Niezależnie czy wybierasz się na krótki wypad po Polsce, dłuższy objazd po Europie, czy wielomiesięczną podróż dookoła świata – w tym poradniku znajdziesz podpowiedzi, jak sprawić, żeby wyprawa była spełnieniem marzeń. Czytaj więcej…

Księga Podróży to zeszyt, który ma pomóc w głębokim i uważnym przeżywaniu podróży.

To połączenie notesu, dziennika podróży, dziennika wdzięczności, przewodnika po uważnym podróżowaniu oraz poradnika świadomego życia. Pomoże utrwalić na zawsze ciekawe chwile i ważne momenty z Twoich podróży. Dzięki zawartym poradom i zadaniom ułatwiającym oraz motywującym do kreatywnego myślenia, tworzenie własnej historii na kartach tej Księgi będzie cudowną pamiątką z każdej wyprawy! Zapełniając go swoimi słowami, wrażeniami i przeżyciami stworzysz wyjątkowy pamiętnik. Będzie to historia o miejscach, ludziach, doznaniach, smakach i wszystkim tym co okaże się dla Ciebie ważne. Księga będzie miała moc przenoszenia w czasie i w miejscu. Bo ilekroć po powrocie do domu ją otworzysz zabierze Cię w sam środek przygody. Czytaj więcej…

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial