fbpx

Pod nazwą PodróżoVanie kryje się zgrane małżeństwo, czyli po prostu Kasia i Łukasz. Od ponad pięciu lat żyjemy w drodze, w zbudowanym własnoręcznie vanie. Na początku wspólnej drogi podążaliśmy za dość znanym w świecie dwudziestokilkulatków schematem: wyjechaliśmy za granicę, rozwijaliśmy kariery, zamieszkaliśmy w dużym, wygodnym domu, a w wolnym czasie, którego zawsze nam brakowało, podróżowaliśmy. Jednak, mimo że posiadaliśmy dużo, wciąż czegoś nam brakowało i nie czuliśmy się w pełni szczęśliwi. W głębi serca przeczuwaliśmy, że życie ma do zaoferowania więcej, niż pogoń za pieniędzmi czy rozwój kariery.

We wrześniu 2017 roku po raz pierwszy spotkaliśmy się z terminem „van life”, a im głębiej wchodziliśmy w temat, tym mocniej czuliśmy, że chcemy przekonać się na własnej skórze, jak to jest żyć w drodze. Postawiliśmy wszystko na jedną kartę i miesiąc później powołaliśmy do życia PodróżoVanie. Wraz z podjęciem decyzji zaczął się okres intensywnych zmian. Najpierw zakończyliśmy nasz etap na emigracji, pozbywając się wszelkich rzeczy, które gromadziliśmy przez lata. Po powrocie do Polski rozpoczął się projekt zamiany samochodu w dom. Dużego dostawczaka, Volkswagena LT35, własnymi siłami w kilka miesięcy zamieniliśmy w dom na kółkach. W maju 2018 roku zamieszkaliśmy w nim na stałe i rozpoczęliśmy nowy rozdział – życia w drodze i celebracji wolności.

Od tego momentu odwiedziliśmy 37 państw, objeżdżając wzdłuż i wszerz Europę oraz kawałek Azji i Afryki. Po drodze przekroczyliśmy granicę koła podbiegunowego, o mały włos nie straciliśmy życia w Alpach, jeden z pierwszych lockdownów spędziliśmy nad jeziorem w Portugalii, a ostatni – w Turcji. O tych i wielu innych przygodach opowiadamy w krótkich vlogach publikowanych na YouTube oraz w naszych książkach, napisanych w podróży przez Kasię.

Na naszym kanale znajdziesz różnego rodzaju porady dotyczące życia w vanie, podróży samochodowych oraz kamperowych. Łączna liczba wyświetleń dotychczasowych filmów wynosi prawie 30 miliony, a liczba stałych subskrybentów – ponad 135 tys.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji lub zdjęć np. do artykułu, napisz do nas na adres: kontakt@podrozovanie.pl

Współpraca z PodróżoVaniem? Kliknij tutaj po więcej informacji. 

Mapa odwiedzonych krajów:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial