fbpx
                  W dzisiejszym poście, który powstał razem we współpracy z aplikacją Audioteka, chcemy Wam zaproponować kilka tytułów książek, które są dla nas ważne, albo, które słuchaliśmy w trakcie naszej podróży właśnie w aplikacji Audioteka. Słuchanie audiobooków to nasza ulubiona forma rozrywki w trakcie długich tras. Dzięki nim mamy poczucie, że wykorzystujemy go, łącząc przyjemne z pożytecznym: czas szybciej płynie, a my zawsze uczymy się  czegoś nowego, ciekawego, albo rozwijamy naszą wyobraźnię.
                   Łukasz słucha głównie książek rozwojowych i o biznesie. Poniżej wybrał najlepsze jego zdaniem książki, które wpłynęły na jego życie, a których możecie posłuchać w Audiotece.
Obudź w sobie olbrzyma – Anthony Robbins – niezwykle mądra książka, która pomaga wykrzesać z siebie wystarczająco dużo siły, by wpłynąć na swój stan umysłowy, emocjonalny, fizyczny i materialny. Autor wprowadza nas w tajniki samodoskonalenia, pozwalające dotrzeć do wyznaczonego celu.
Otoczeni przez idiotów – Thomas Erikson – książka która tłumaczy dlaczego czasami trudno nam jest dogadać się z innymi ludźmi. Pozycja obowiązkowa, po której otwierają się oczy i zmienia myślenie o ludziach nas otaczających i spotkanych w życiu. Pozwala również spojrzeć na siebie samego z większą wyrozumiałością.
Od upadku do sukcesu – Thomas Erikson – podobno porażek nie ponosi tylko ten co nic nie robi. Jak jednak podnieść się po upadku? Jak zmotywować się do działania i przekuć porażkę w sukces? O tym właśnie jest ta książka.
Jak rozwinąć swój potencjał – Andrew Moszczynski – niezwykłe słuchowisko, a w zasadzie kurs w wykonaniu Krystyny Czubówny, Jerzego Sztura i Adama Ferenca o tym jak rozwinąć swój potencjał. Dużo mądrych i ciekawie pokazanych porad pomagających w realizacji swojego potencjału.
Kaizen. Jak osiągnąć wielkie cele małymi krokami – Tomasz Miler – krótka książka o filozofii Kaizen, czyli stawianiu małych kroków.
2001: Odyseja kosmiczna – Arthur C. Clarkie – ten audiobook pomaga mi w zasypianiu, jest czytany przez spokojny i przyjemny głos Krystyny Czubówny.
Zjedz tę żabę – Brian Tracy – Wbrew tytułowi nie jest to francuska książka kucharska, tylko ciekawy poradnik o tym jak pokonać prokrastynację i odkładanie wszystkiego na później.

30 dni słuchania audiobooków za darmo! Zarejestruj się klikając w ten link http://fn.audioteka.com/fb/go/podrozovanie by otrzymać dostęp do Klubu Audioteka na miesiąc zupełnie za darmo!

 

                   Kasia natomiast przygotowała dla Was wybór audiobooków o innej i różnorodnej tematyce, tak, by każdy znalazł coś dla siebie.
Kasacja​ – ​Remigiusz Mróz – Pierwsza książka z serii opowieści o prawniczce Chyłce. Wciągający kryminał, świetnie przeczytany. To, co najbardziej mi się spodobało to ciekawe postacie, poczucie humoru, oraz nieoczywiste zakończenie.
Kometa nad Doliną Muminków​ – Tove Janson. Tego audiobooka słuchaliśmy będąc w Finlandii, ojczyźnie Muminmków i ich autorki, Tove. Audiobook z pewnością spodoba się najmłodszym, ale jestem przekonana, że również osobom, które tak, jak i my wychowały się w latach 90-tych, miło będzie powrócić do tej bajkowej krainy. Znajdziecie tam wiele pięknych cytatów o podróży i życiu w drodze.
Bądź jak woda przyjacieluShanon Lee. Jest to opowieść o filozofii oraz poniekąd historia życia Bruca Lee, napisana przez jego córkę. Fundamentem jest tytułowe zdanie “Bądź jak woda przyjacielu” – woda która jest nie do zatrzymania, nie do złapania, dostosowująca się do naczynia w którym się znajduje.
Supernowa ​ Audioserial Audioteki, historia życia, kariery i zniknięcia polskiego projektanta Arkadiusa. Moda jest jednym z moich zainteresowań, dlatego jak tylko dowiedziałam się, że powstała taka produkcja, od razu po nią sięgnęłam. Jestem dopiero na początku słuchowiska, ale to, co mi się bardzo podoba to realizacja – zaproszeni są różni goście i znajomi Arkadiusa, słucha się jak świetny serial.
​A ja żem jej powiedziała… – Katarzyna Nosowska. Kaśki Nosowskiej nie da się nie kochać. Jej książka, którą czyta we własnej osobie Kasia, to kopalnia żartów i mądrości. Mądrości takiej zwykłej, która pokrzepia i otula.

Poniedziałkowe dzieci – Patti Smith . To jedna z moich ukochanych pozycji wszech czasów. Książka jest autobiografią artystki, poetki, piosenkarki, która jako młoda dziewczyna przyjeżdża do Nowego Jorku, by odkryć siebie. Dodam, że historia dzieje się w latach 60-tych, razem z bohaterką obserwujemy narodziny gwiazd, zamieszkujemy w osławionym hotelu Chelsea i przeżywamy początek kariery jej i Roberta Mapplethorpe. Poruszająca.

Do 31 maja Audioteka daje Wam 30-dniowy bezpłatny dostęp do usługi Audioteka Klub.

Jak otrzymać dostęp do tysięcy dobrze opowiedzianych historii?

  1. Wejdź w link: http://fn.audioteka.com/fb/go/podrozovanie
    2. Zarejestruj/zaloguj się w serwisie Audioteka i „Aktywuj dostęp”.
    3. Zaloguj się w aplikacji Audioetki i zyskaj 30 dniowy nielimitowany dostęp do 11 000 audiobooków.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Polub nas!