fbpx

To było dla nas zupełnie nowe doświadczenie, o którym od kilku lat skrycie marzyliśmy. Po miesiącu pobytu w Warszawie i codziennych nagraniach w studiu nareszcie możemy podzielić się z Wami naszymi książkami w wersji audio ? Jeśli ciekawią Was kulisy naszej podróży po Europie, chcecie doświadczyć emocji, które towarzyszyły nam od samego początku i dowiedzieć się, jak wygląda nasze życie na kilku metrach kwadratowych, teraz możecie zabrać nas ze sobą we własną podróż! Cudowny głos Kasi, która miała swój debiut jako lektorka, sprawił, że my sami doświadczyliśmy tych historii na nowo.

Audiobooki znajdziecie jedynie na naszej stronie: https://vanlifepolska.pl/kategoria-produktu/audiobooki/ i możecie słuchać ich na swoich smartfonach, komputerach, telewizorach czy radiach samochodowych bez konieczności instalowania żadnych płatnych aplikacji. 

Długo zbieraliśmy się do procesu nagrania naszych książek, ale odkąd sami coraz częściej sięgamy po audiobooki niż książki papierowe, wiedzieliśmy, że “Wielki Wóz” i “Droga” to historie, które mogą zyskać nowe życie i trafić do kolejnych osób. Dlaczego? Na bazie własnych doświadczeń, chcemy podzielić się z Wami kilkoma argumentami, które sprawiają, że od kilku lat “czytamy” coraz więcej. Od razu musimy zaznaczyć, że nie chcemy głosić elaboratów nad wyższością audiobooków nad książkami papierowymi, bo sami długo nie mogliśmy zrezygnować z kupowania tych drugich. Jednak życie w vanie nauczyło nas nowego spojrzenia na pewne kwestie, dlatego zebraliśmy 5 powodów, dzięki którym audiobooki stały się naszą codziennością.

1. Dla minimalistów, którzy dysponują ograniczonym miejscem

Gdy po raz pierwszy wyjeżdżaliśmy w dłuższą podróż, zaopatrzyliśmy się w lektury, które gromadziły się przez lata na półce podpisanej: do nadrobienia. Jednak realia van life’u szybko pokazały nam, że w podróży czasu na nadrabianie zaległości wcale nie ma aż tyle, jak myśleliśmy. Miejsce w naszym nowym domu też okazało się ograniczone, a nas ciągle kusiło, by kupować nowe lektury… oczywiście do nadrobienia w wolnej chwili. Rozwiązaniem tych dwóch problemów okazały się właśnie audiobooki. Zaczęliśmy pochłaniać kolejne pozycje w takim tempie, że udawało nam się “czytać” codziennie. Gdy mamy wolną chwilę, nadal wracamy do naszych papierowych vanowych współlokatorek, ale nie wozimy ich już ze sobą tak licznie, jak przed odkryciem miłości do audiobooków.

2. Dla tych, którzy mają napięty harmonogram

Dojazdy do pracy, gotowanie, siłownia… Zastanawialiście się, ile czasu w trakcie tygodnia trwają tego typu czynności, które na stałe wpisane są w nasz harmonogram? Na nasze oko średnio to dwie książki ? Odkąd polubiliśmy się z audiobookami, stały się one naszymi kompanami codzienności. Teraz machinalnie już odpalamy w tle książki, na które wcześniej nie mieliśmy czasu, bo jednak czas, gdy możemy nie robić nic i oddać się lekturze jest dość ograniczony. Dzięki temu cały czas jest z nami jakaś historia, a my robimy swoje. Ten multitasking daje taką satysfakcję, że nawet nużące obowiązki dnia codziennego stały się dla nas o wiele przyjemniejsze. Polecamy spróbować!

3. Dla tych, którzy lubią angażować wszystkie zmysły

Jeśli należycie do tej grupy ludzi, która nie jest w stanie oglądać filmów z lektorem, bo brakuje jej w tym emocji, polubicie się z audiobookami. Gdy czytamy książki tradycyjne, bardziej skupiamy się na sferze wyobraźni, natomiast audiobooki odbieramy podwójnie. My szczególnie poczuliśmy te emocje, gdy słuchaliśmy naszych książek nagranych przez Kasię. Pewne sytuacje wręcz poczuliśmy, jakby działy się tu i teraz. Podobnie mamy z niektórymi lektorami, których głos trafia do nas tak mocno, że czujemy każdą emocję, którą opisują autorzy książek. 

4. Dla tych niecierpliwych, którzy czytają kilka książek jednocześnie

Znacie ten rodzaj uczucia, gdy czytacie wciągającą książkę, ale z szafki nocnej lub z półki sklepowej szepcze do Was kolejna, której nie potraficie powiedzieć “nie”? Niestety czas nie jest z gumy i często okazuje się, że czytacie jednocześnie kilka pozycji i żadnej nie możecie skończyć. U nas rozwiązaniem tego problemu okazały się właśnie audiobooki. Teraz te wciągające historie towarzyszą nam na co dzień i pochłaniamy o wiele więcej niż kiedykolwiek wcześniej. To książkowe FOMO jest teraz u nas o wiele mniejsze.

5. Dla tych, którzy sporo podróżują

Odkąd polubiliśmy się z audiobookami, zastanawiamy się, jak mogliśmy jeździć tyle kilometrów jedynie z muzyką w tle. Oczywiście najpierw mieliśmy etap podcastowy, który zainspirował nas do słuchania dłuższych historii. Co ciekawe, na niektóre z książek, które w pewien sposób zmieniły nasze życie, nie trafilibyśmy pewnie w wersji papierowej. Audiobooki sprawiły, że nasze podróże weszły na nowy poziom – zaczęliśmy odkrywać świat podwójnie… i to w tym samym czasie.

Dajcie nam znać, który z powodów rezonuje z Wami najbardziej oraz czy już jesteście fanami audiobooków, czy ta podróż dopiero przed Wami.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Polub nas!