fbpx

Dziś zapraszam Was na krótki post o tym jak zacząć spełniać marzenia. Oczywiście tytuł jest trochę żartobliwy, bo nie zdradzę Wam żadnej sekretnej formuły, ponieważ taka nie istnieje. Natomiast kontynuując ostatni wpis chciałam podkreślić jedną ważną i prostą czynność. Chodzi o…

Zapisywanie swoich marzeń, czyli tworzenie Listy Marzeń, albo tzw. Bucket List.

Razem z Łukaszem regularnie tworzymy takie listy. Nie robimy tego zbyt często, zazwyczaj raz na rok, przy okazji nowego roku, lub kiedy czujemy, że czas na coś nowego w naszym życiu. Zazwyczaj tworzymy taką listę w zeszycie w którym prowadzimy notatki, ale nie raz zdarzyło nam się robić to na zwykłej kartce, albo w formie tablicy marzeń. Takie kartki chowamy, albo zawieszamy w miejscu, gdzie mogą o sobie przypominać.

Dlaczego zapisywanie jest ważne i ma moc?

Nie raz przekonaliśmy się na własnej skórze, że zapisane marzenia się spełniają: budowa kampera, życie w podróży, możliwość tworzenia i utrzymywania się z tego, mieszkanie w Portugalii… to tylko część z tego, co udało się nam zrealizować. Oczywiście nie wszystkie marzenia z naszych list się spełniły… jeszcze;).

Myślę, że zapisywanie jest ważne z dwóch powodów: po pierwsze nazywamy dokładnie nasze pragnienia. Po drugie, gdy je zapisujemy one materializują się po raz pierwszy – przestają być tylko abstrakcyjną myślą w naszym umyśle, a pojawiają się w świecie materialnym – co prawda jako zapis na kartce, ale jednak. I jeszcze trzeci krok –  kiedy mamy już zapisane marzenia, możemy zastanowić się jak dojść do tego, by się spełniło, jakie są etapy, które musimy wykonać. A gdy wgłębimy się w tę czynność to okaże się, że zaczynamy tworzyć plan realizacji naszego marzenia. Jeśli dodamy do tego daty zakończenia poszczególnych kroków… mamy gotowy plan działania!

Jak stworzyć listę marzeń?

Po prostu weź kartkę, coś do pisania i wylej z siebie wszystko, czego pragniesz. Nie zastanawiaj się nad tym, czy jest to realne, czy nie. Po prostu wypisz wszystko, co chciałbyś/chciałabyś zaprosić do swojego życia.

Potem zastanów się, które marzenia możesz zrealizować i jak – dopisz obok nich kroki, które musisz wykonać, by się spełniły.

Możesz też stworzyć bardziej tematyczną listę marzeń. Tak jak my, gdy ruszaliśmy w podróż naszym Wielkim Wozem – możesz zobaczyć ją TUTAJ.

Jedną z możliwości jest stworzenie wizualnej tablicy marzeń, o której również wspominałam. Zamiast zapisywać marzenia w punktach możesz stworzyć kolaż z wycinków z gazet, widokówek, czy innych obrazków, które odzwierciedlą to, czego pragniesz w życiu. Przygotowane skrawki najpierw ułóż na kartce, a gdy poczujesz, że to jest to, przyklej je na trwałe.

Ostatnio w naszych kalendarzach zagościła wiosna. To czas, kiedy świat budzi się do życia i zaczyna nowy cykl. Idealny, by zapisać swoją Listę Marzeń, by zacząć coś od nowa. Ja podczas pisania tego posta postanowiłam stworzyć nową Listę. Dołączycie do mnie?

Wypełnij listę marzeń w Księdze Podróży

Kilka dni temu miała miejsce premiera naszej nowej publikacji – tym razem wydaliśmy coś na wzór dziennika podróży, który jest jednocześnie narzędziem do ćwiczenia uważności, a także miejscem, gdzie można wpisać swoje zapiski z drogi. Poza karkami na wspomnienia w Księdze Podróży znajduje się również Lista Marzeń do osobistego uzupełnienia. 

Księga Podróży to zeszyt, który ma pomóc w głębokim i uważnym przeżywaniu podróży.

To połączenie notesu, dziennika podróży, dziennika wdzięczności, przewodnika po uważnym podróżowaniu oraz poradnika świadomego życia. Pomoże utrwalić na zawsze ciekawe chwile i ważne momenty z Twoich podróży. Dzięki zawartym poradom i zadaniom ułatwiającym oraz motywującym do kreatywnego myślenia, tworzenie własnej historii na kartach tej Księgi będzie cudowną pamiątką z każdej wyprawy!

Zapełniając go swoimi słowami, wrażeniami i przeżyciami stworzysz wyjątkowy pamiętnik. Będzie to historia o miejscach, ludziach, doznaniach, smakach i wszystkim tym co okaże się dla Ciebie ważne. Księga będzie miała moc przenoszenia w czasie i w miejscu. Bo ilekroć po powrocie do domu ją otworzysz zabierze Cię w sam środek przygody. 

Do 18 kwietnia 2021 trwa przedsprzedaż i Księgę Podróży można zamówić 14 zł taniej. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej to kliknij tutaj i otworzy się strona poświęcona naszej nowości. 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Polub nas!