fbpx
Jeśli chodzi o zakupy, to w Turcji wszystko jest tańsze niż w Polsce, a to za sprawą bardzo słabej liry. Ceny są naprawdę zaskakujące – paczka papierosów Marlboro kosztuje ok 6 zł, litr Diesla 3zł, chleb 0,90 groszy, a kawa na mieście w kawiarni ok 7zł.
Płacić można oczywiście gotówką lub kartą. Terminale do płatności zbliżeniowych są prawie wszędzie: na bazarach, w sklepach, u fryzjera, w kawiarni etc. Tak samo bankomaty, nie ma problemu z podjęciem gotówki.
A jeśli chodzi o mądre i oszczędne gospodarowanie pieniędzmi to do płatności za granicą od pół roku używamy karty ZEN. Kiedyś mieliśmy kartę Revolut, ale po wiosennych podwyżkach i zmianach już przestała nam się opłacać. Przenieśliśmy się na płacenie ZEN bo jest zwyczajnie taniej!
  • Nie płaci się za doładowanie karty,
  • Wypłaty z bankomatów w Polsce i za granicą są bezpłatne 
  • Kursy walut bardzo korzystne,
  • Karta połączona jest z polskim numerem konta (w Alior Banku),
  • Jest opcja doładowania przez BLIK
  • Łatwa w użyciu aplikacja do zarządzania kartą 
  • Bezpłatna wirtualna karta do płatności online

A ponadto kilka super opcji takich jak:

  • Przedłużona o rok gwarancja na towary elektroniczne zakupione przy pomocy tej karty,
  • Dodatkowa ochrona zakupów online ZENcare – jak ktoś zamówi telefon, a otrzyma ziemniaka, to ZEN pomaga odzyskać szybko pieniądze od oszusta.

Ogólnie bardzo polecamy dla wszystkich osób, które podróżują lub kupują online. Karta jest sprawdzona. My z niej korzystamy od pół roku więc śmiało możemy Wam ją polecić. Nie jako główne konto bankowe, tylko kartę do podróży, do płacenia za zakupy w sklepach stacjonarnych lub sklepach online. Jest to bezpieczniejsza forma niż płacenie kartą połączoną z naszym głównym rachunkiem bankowym. 

W tym miesiącu dołączyliśmy do Roberta Makłowicza i ekipy Busem Przez Świat, którzy już od dawna polecają kartę ZEN i w związku z tym mamy dla Was kod rabatowy dający zniżkę „do 120 dni bezpłatnego korzystania z karty ZEN.” Wystarczy podczas rejestracji podać kod rabatowy PODROZOVANIEZEN i zostaniecie zwolnieni z opłaty za kartę przez pierwsze 4 miesiące. Później karta kosztuje tylko 1 EUR (lub równowartość) miesięcznie.  Więcej szczegółów znajdziecie na stronie zen.com lub klikając tutaj: https://bit.ly/zenVanie

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Polub nas!